Adblue Hakkında

Adblue Hakkında

Adblue Hakkında

AdBlue®, dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx-emisyonunu kimyasal olarak azaltmakta kullanılan, toksik olmayan özel bir sentetik üre çözeltisidir. AdBlue®, çevre dostu bir üründür. Taşınabilir sıvıların minimum risk kategorisinde sınıflandırılmaktadır.

Devamını Oku
Adblue Kullanım Alanları

Adblue Kullanım Alanları

2006 yılından beri Avrupa Birliği ülkelerinde trafiğe çıkan kamyon ve otobüsler için AdBlue kullanımı zorunluydu. 2015 yılından beri ise yeni üretilen otomobil, kamyon, traktör, iş makineleri, trenler ve hatta gemiler de dahil olmak üzere tüm dizel motorlu araçlarda zorunlu hale gelmiştir.

Devamını Oku
Adblue Özellikleri

Adblue Özellikleri

• AdBlue® toksik değildir ve uygun şekilde kullanılırsa insanlara, hayvanlara ve çevreye karşı herhangi bir risk oluşturmaz. • AdBlue® ile çalışılırken alınması gereken önlemler arasında deri ve gözlerle temas etmesinden kaçınmak bulunmaktadır.

Devamını Oku
SCR SİSTEMİ

SCR SİSTEMİ

Bu yöntem motorun optimize şekilde ateşlenmesiyle egzos emisyonlarının arıtılması sistemini birleştirerek nitrojen oksit (NOx) gibi kirletici emisyonların düzeyinin azaltılmasını amaçlamaktadır. Prosedürün temel faktörü AdBlue® kullanımıdır.

Devamını Oku
AdBlue® kullanım miktarları ne kadardır?

AdBlue® kullanım miktarları ne kadardır?

AdBlue®’ nun tüketim miktarı Euro4 , Euro 5 SCR sisteminde gerekli olan AdBlue® miktarını göz önüne alırsak, karşılamak istediğimiz ihtiyaçlara göre değişir. Bu şekilde, Euro 4 olarak tanınan mevcut mevzuatın koşullarına uymak için AdBlue® tüketimi yakıtın %3-4’ü olmalı; Euro 5 şartı için yakıtın %5-si olmalıdır.

Devamını Oku

Bize aşağıda bulunan iletişim bilgilerimiz ile ulaşabilirsiniz...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

ADRES :

Süphan Mahallesi Yenikent Sk. No:2 Edremit/VAN

TEKLİF AL

Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için lütfen formu eksiksiz doldurunuz...